• Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Fafa`silla nyt kuusi ravintolaa espoossa

Fafa's -ketju avasi helmikuun lopussa kuudennen ravintolansa Espooseen. Espoontorin kauppakeskukseen auennutta ravintolaa lähti luotsaamaan yrittäjä Mika Hämäläinen. 

21.2.2020 kauppakeskus Espoontorille aukesi jo Espoon kuudes Fafa`s -ravintola. Yrittäjä Mika Hämäläiselle Espoontorin kauppakeskuksessa sijaitseva Fafa`s on jo toinen ketjun ravintola, sillä Hämäläinen toimii Fafa`s -yrittäjänä myös Espoon Kauniaisissa sijaitsevassa Fafa`s Granissa.

Espoontorin kauppakeskuksessa sijaitseva Fafa`s -ravintola on jo ketjun kuudes ravintola Espoossa. (kuva: www.sttinfo.fi)

Uuden Fafa`s -ravintolan sisustuksellinen ilme edustaa Fafa's:n uutta modernia ravintolasuunnittelua. Ravintolan on suunnitellut arkkitehti Jenni Merinen Arkitehtitoimisto Tuuma/25:sta.

Hämäläinen on ylpeä siitä, että pääsi avaamaan jo toisen Fafa's ravintolan Espooseen kuvaillen: "Ravintolan upea ilme on näyttävä ja asiakkaat tulevat varmasti viihtymään".

Lue alkuperäinen uutinen tästä.

Franchise News 2.3.2020

Auktorisoidut yhteistyökumppanit

Katso uutisarkisto tästä

 
 
Franchise News - ajankohtaiset uutiset franchisingsektorilta