Go On Pori tähtää henkilöstöpalveluiden ykköseksi Satakunnassa

Vuoden alussa Porissa toimintansa aloittaneen henkilöstöpalvelualan yritys Go On Porin uutena yrittäjänä ja Minttu Porrin yhtiökumppanina on aloittanut Anne Koivu. Pitkään alalla toiminut Koivu odottaa yrittäjyyden taipaleeltaan paljon ja uskoo toimialan kasvuun.
-”On tärkeää reagoida tilanteisiin nopeasti ja ammattitaidolla. Sekä asiakkaiden että työntekijöiden hyvinvointi on meille elinehto. Meidän on annettava itsestämme hyvä työnantajamielikuva, jotta olemme houkutteleva yhteistyökumppani niin työntekijälle kuin asiakkaille. Tämä on meidän toimintamme punainen lanka, tiivistää Koivu.
Lisävahvistusta myös rekrytointiin ja työsuhdeasioihin
Go On Porin rekrytointitiimi on saanut Koivun lisäksi myös toisen uuden vahvistuksen, kun tiimissä aloitti HR- ja rekrytointiasiantuntijana Kati Nordlund.
-”On hienoa päästä ammattilaisten joukkoon tekemään työtä, josta pidän ja jolla on merkitystä. Go Onille oli helppo siirtyä, kun Porissa on minulle vanhastaan tuttu ryhmä alan ammattilaisia, kertoo Kati Nordlund.
Nordlund hoitaa kaikki
työsuhteisiin liittyvät asiat intohimolla ja vuosien kokemuksella.
-”Toivon, että työntekijämme viihtyvät meillä. Haluan
hoitaa huolella kaikki tehtävät aina rekrytoinneista, työsuhteisiin ja niiden
ylläpitoon asti, jatkaa Nordlund.
Satakunnan alueella asiakkaita ja työnhakijoita palveleekin nyt neljä rautaista henkilöstöalan asiantuntijaa.
Lisätietoja antavat
- Go On Porin yrittäjät Anne Koivu, +358 45 7874 5188, anne.koivu@go-on.fi ja Minttu Porri, +358 44 980 2042, minttu.porri@go-on.fi
Go On Yhtiöt on yrittäjävetoinen, suomalainen
henkilöstöpalveluratkaisuja tarjoava valtakunnallinen yritysketju.
Palveluihimme kuuluvat henkilöstövuokraus, rekrytointi, suorahaku,
soveltuvuusarvioinnit ja koulutus. Kuulumme Henkilöstöpalveluyritysten Liittoon
(HPL) ja olemme Suomen Franchising-Yhdistys ry:n varsinainen jäsen. www.go-on.fi